LITURGICKÝ KALENDÁR:

Štvrtok:           Sv. Jozefa, ženícha Panny Márie, slávnosť

nedeľa:           Štvrtá pôstna nedeľa

 

úmysly svätých omší: (16. – 22. marca 2020)

Pondelok D. Motešice 8.00 Za farnosť
Utorok D. Motešice 8.00 Za farnosť
Streda D. Motešice 8.00 Za farnosť
Štvrtok D. Motešice 8.00 Za farnosť
Piatok D. Motešice 8.00 Za farnosť
Sobota D. Motešice 8.00 Za farnosť
Nedeľa D. Motešice 8.00 Za farnosť

 

  1. Stanovisko KBS k zákazu verejného slávenia bohoslužieb:

 

Predseda vlády SR Peter Pellegrini dnes Konferencii biskupov Slovenska telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. 3. do 23. 3. 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby. Tento zákaz biskupi prijali s veľkou bolesťou, žiadajú však všetkých kňazov a veriacich, aby ho uposlúchli. Podrobnejšie informácie, ktoré sa týkajú ďalších liturgických úkonov a slávení KBS poskytne po porade s úradom verejného zdravotníctva v najbližšom čase. 

V tejto chvíli prosíme kňazov, aby veriacich o nariadení s pokojom informovali a verejné bohoslužby do 23. marca odvolali. Tam, kde je to možné, kostoly nech zostanú pre súkromnú modlitbu otvorené. Zároveň povzbudzujeme veriacich k sledovaniu televíznych a rozhlasových prenosov bohoslužieb, ktoré sa budú konať neverejným spôsobom. Kňazi nech pokračujú v poskytovaní duchovnej starostlivosti o veriacich takými spôsobmi, ktoré neprotirečia vydanému nariadeniu. 

Všetkých pozývame k modlitbám. Nestrácajme nádej, neprepadajme obavám, a s dôverou sa v našich rodinách obracajme na našu Nebeskú Matku: „Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!“

Prosme Pána, aby tento pre nás veľmi bolestný zákaz mohol byť včasne odvolaný.

 

  1. Bohoslužby vo farnosti budú slúžené až do odvolania len v kaplnke sv. Jána Nepomuckého na fare v Dolných Motešiciach. Zároveň v súvislosti so zákazom verejných bohoslužieb naliehavo prosím veriacich, aby sa týchto bohoslužieb osobne nezúčastňovali až do odvolania zákazu.
  2. omše na vaše úmysly, ktoré mali byť odslúžene v čase od 16. do 22. marca 2020, budú odslúžené po dohode v náhradných termínoch.